SZC logo

Debreceni Szakképzési Centrum

OM kód: 203033/019 | 4024 Debrecen, Csapó u. 29-35.

Intézmény logo

Debreceni SZC Vegyipari Technikum

HírekKözérdekű adatok
Széchenyi 2020

Hírek

2025. márc. 3.


Beke Ivett

    IV. Vegyipari Kémiaverseny

    A közeli és a távolabbi jövő tehetségeit is megszólította a Debreceni SZC Vegyipari Technikum Karrierhete. A cél minden esetben a bevonódás, a vegyipar melletti elköteleződés és a munkaerőpiaci lehetőségek megismertetése volt.

    IV. Vegyipari Kémiaverseny

    A IV. Vegyipari Kémiaverseny az iskolában zajló DSZC Karrierhét záróeleme volt. A Debreceni Szakképzési Centrum 2023-ben indította útjára rendezvénysorozatát, segítve ezzel a különböző ágazatok tanulóinak karriertámogatását, a programok iránymutatóként szolgálnak a munkaerőpiaci eligazodásban. A Vegyiparis diákok idén üzem- és laborlátogatásokon vehettek részt, megismerkedhettek a továbbtanulási lehetőségekkel, de a hatékony tanulás módszertanának elsajátításához is kaptak segítséget. A pénteki verseny a jövő tehetségeinek felfedezésesül szolgált, emellett jó alkalom volt, hogy az iskola megismerkedjen a jövőbeni diákokkal, utánpótlással. A kémiaversenyen 24 általános iskolás diák vett részt, 3 fős csapatokban.

    A karrierhét kapcsán Szabó Zoltán, a Debreceni SZC Vegyipari Technikum igazgatója elmondta, idén már tapasztalatokkal felvértezve vágtak bele a témahét szervezésébe, ahol számos programmal készültek az intézmény mintegy 750 diákjának. Üzem- és laborlátogatások, szakmai előadások és interaktív vetélkedők is várták a fiatalokat, de sikeres volt, amikor Vegyiparis öregdiákok is ellátogattak az intézménybe. A vállalatok felismerték, hogy nem lehet elég korán kezdeni a toborzást, a találkozás ugyanis a diákok elköteleződését erősítheti. A pénteki versenyt levelezős fordulók előzték meg, és a legjobb 8 csapat jutott be a döntőbe Az igazgató rámutatott az esemény nem titkolt szándékára, hogy az általános iskolásokat a Vegyipari felé orientálják, biztosítva az utánpótlást.

    Az iskola vállalati partnerei is jelen voltak a versenyen és a témahét kulcsszereplői is voltak. A Richter Gedeon Nyrt. képviseletében, Tislér Violetta, a debreceni telephely Szenior HR Üzleti Partnere köszöntőjében a fiatalokhoz szólva rámutatott: a diákokat a szorgalmuk és tehetségük hozta ide a kémiaversenyre, és bízik benne, hogy viszi őket tovább a megkezdett úton. Elmondta: a kémia, fizika és a biológia néha száraznak tűnhet, de a pénteki nap egy izgalmas kihívás. Bízik abban, hogy a jövőben akár a Richter missziójához csatlakozhatnak majd, tevékenységükkel emberek életét tudják majd jobbá tenni, családoknak tudnak majd reményt adni a világban. Arra biztatta a fiatalokat, hogy ne felejtsék el élvezni a versenyt.

    Kiss Mariann Katalin, a Teva Gyógyszergyár Zrt. HR vezetője a diákokhoz szólva elmondta, több éve partnerei a centrumnak és az intézménynek, valamint több alkalommal is bekapcsolódtak a témahét programjaiba. Fontos számukra a találkozás a diáksággal, és úgy fogalmazott: az a leghatásosabb, ha azzal foglalkoznak a tanulók, amit szeretnek, mint ebben az esetben a természettudományokkal. Rámutatott, a szeretett területen való tapasztalatszerzés és tudásanyag megszerzése csak az előnyére válhat a tanulóknak, a jövőbeni széles látókört bővíti, ezekre támaszkodva pedig sikeres karrier építhető az élet minden területén. Mindig van lehetőség a további fejlődésre, - emelte ki, a legfőbb, hogy olyan utat válasszanak, amelyen sikeressé válhatnak és élvezzék azt a területet, amelyen dolgoznak.

    Kissné Dési Viktória a MOL Petrolkémia Zrt. Képzési Központjának vezetője köszöntőjében rámutatott, 8 éve működik Tiszaújvárosban a képzési központ, ahol a helyi gyakorlati oktatás nagyon kiterjedt. Kiemelte, a Vegyiparival gyümölcsöző a kapcsolat, komplett osztályok mennek a MOL-hoz tanulni és technikusi vizsgát tenni. Egy érdekes tanmesével készült a diákoknak zárszóul, amelynek mondanivalója, hogy legyenek kitartóak munkájuk során, és azt kívánta a fiataloknak, hogy találják meg az útjukat, legyen az technikumi végzettség vagy a felsőoktatás kínálta lehetőség.

     

    IV. Vegyipari Kémiaverseny eredményei:

    - 1. helyezett: Kondorosi Petőfi István Általános Iskola – Lázár Noel, Major Dorina, Pekárik Gréta

    - 2. helyezett: Bolyai Általános Iskola – Koncz Eliána, Barna Boglárka, Tóth Míra

    - 3. helyezett: Szentlőrinci Általános Iskola – Görgényi Péter, Bali Lőrinc, Kéki Zsófia

    GALÉRIA

    IV. Vegyipari Kémiaverseny

    DSC_0973.jpg
    DSC_0959.jpg
    DSC_0993.jpg

    KAPCSOLÓDÓ HÍREK


    Egészségügyi alkalmassági vizsgálat felvételt nyert tanulóknak

    Egészségügyi alkalmassági vizsgálat felvételt nyert tanulóknak

    Intézményünkbe, a Debreceni SZC Vegyipari Technikumba a felvételt nyert tanulók beiratkozásának feltétele az egészségügyi alkalmassági vizsgálat.

    2025. máj. 8.


    DSZC Vegyi

    Rendkívüli felvételi eljárás

    Rendkívüli felvételi eljárás

    Intézményünk 2025. május 12. napjától rendkívüli felvételi eljárást hirdet az alábbi linken található tanulmányi területekre.

    2025. máj. 6.


    DSZC Vegyi

    Egyeztetett felvételi jegyzék – hivatalos végeredmény

    Egyeztetett felvételi jegyzék – hivatalos végeredmény

    Kedves Tanulók! Kedves Szülők/Gondviselők!

    2025. ápr. 30.


    DSZC Vegyi


    Partnereink

    SZC logo

    Debreceni Szakképzési Centrum


    Debreceni SZC Vegyipari Technikum

    4024 Debrecen, Csapó u. 29-35.

    Telefon: +36 52 503 260 (Iskolai ügyintézés)

    E-mail: info@vegyipari.hu

    OM azonosító: 203033/019

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002425


    2025Debreceni SZC Vegyipari Technikum