SZC logo

Debreceni Szakképzési Centrum

OM kód: 203033/019 | 4024 Debrecen, Csapó u. 29-35.

Intézmény logo

Debreceni SZC Vegyipari Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
Széchenyi 2020

Hírek

2023. nov. 16.


DSZC Vegyipari

  Nyílt napok a Vegyiben!

  Intézményünk november 15-16-án várta a pályaválasztás előtt álló tanulókat és szüleiket.

  Nyílt napok a Vegyiben!

  Nyílt napunkra sokan ellátogattak, szerdán 114, csütörtökön pedig 122 nyolcadik osztályos tanuló jelezte aláírásával, hogy komolyan érdeklődik a Vegyipari iránt. ( 220 felett 😀) A jó hangulatról Szabó Zoltán igazgató úr gondoskodott, aki tájékoztatta a vendégeket az induló osztályainkról (6), valamint a technikumi képzés jellemzőiről.

  Rendezvényünk remek lehetőséget teremtett arra is, hogy a fiatalok megszólíthassák duális képzőhelyeink képviselőit, és tájékozódjanak a szakirányú oktatást biztosító vállalatoknál szerezhető gyakorlatról. Tanulóink olyan szakképzési formában tanulhatnak, amely során intézményünkben, illetve duális képzési partnereiknél, párhuzamosan, egymást kiegészítve folyik a szakmai oktatás. Tanulmányaik befejezése után így versenyképes tudással és gyakorlattal léphetnek a munkaerőpiacra.

  Köszönjük duális partnereinknek, (MOL Petrolkémia Zrt. és TEVA Gyógyszergyár Zrt.) hogy megtiszteltek minket a jelenlétükkel, és elkötelezetten támogatják már hosszú évek óta az iskolánkat.
  Ma bemutatkozott 2 új potenciális, duális partnerünk: az EcoPro Global Hungary Zrt. és a CATL is. Mindkét vállalat hosszú távon gondolkodik, és számít ránk elektrokémiai vonalon.
   
  Oktatóink diákjaink segítségével ezután látványos kémiai kísérleteket mutattak be a nagyközönségnek, melyet nagy érdeklődés övezett, majd 3 csoportra osztottuk az érdeklődőket, akik megismerkedhettek az iskolánk diákéletével, a nagyon erős nyelvi képzéseinkkel (magyar-angol, magyar-német kéttanítási nyelvű), és végül, de nem utolsósorban a vegyész technikus szakmai képzéssel.

  GALÉRIA

  Nyílt nap 2023.11.15

  Nyílt nap (1 of 37).jpg
  Nyílt nap (3 of 37).jpg
  Nyílt nap (15 of 37).jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Szoboszlói Úti Általános Iskola sulibörze

  Szoboszlói Úti Általános Iskola sulibörze

  Mozgalmas és tartalmas középiskolai információs napnak adott otthont a Szoboszlói Úti Általános Iskola a DSZC és a Debreceni Tankerületi Központ középiskoláinak részvételével.

  2023. dec. 8.


  DSZC Vegyipari

  III. Vegyipari Kémiaverseny harmadik forduló FELADAT

  III. Vegyipari Kémiaverseny harmadik forduló FELADAT

  Elindult a harmadik, egyben utolsó írásbeli forduló. Sok sikert kívánunk minden csapatnak!

  2023. nov. 27.


  DSZC Vegyipari

  Beiskolázási kampány Tiszaújvároson

  Beiskolázási kampány Tiszaújvároson

  Elkezdődött iskolánk Borsod vármegyei beiskolázási kampánya. Az első állomása a kampánynak Tiszaújváros volt, nem véletlenül, hiszen az egyik legfontosabb duális partnerünk, a MOL Petrolkémia Zrt. telephelye is ez a város.

  2023. nov. 27.


  DSZC Vegyipari


  Partnereink

  • HAON
  • TEVA
  • Richter Gedeon
  • Médiacentrum
  • Rádió 1
  • MOL
  • AVE
  • EurópaRádió
  • ITM
  • Debrecen
  SZC logo

  Debreceni Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Debreceni SZC Vegyipari Technikum

    4024 Debrecen, Csapó u. 29-35.

   • Telefon: +36 52 503 260 (Iskolai ügyintézés)

    E-mail: info@vegyipari.hu

    OM azonosító: 203033/019

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002425


   2023Debreceni SZC Vegyipari Technikum